NURKOWANIE I ODPOCZYWANIE NA MALEDIWACH

Jest nurkowanie w miejscu gdzie woda jest krystalicznie czysta o wspaniałym lazurowym kolorze, piasek miałki jak mąka, gdzie światło przebija się ze wszystkich stron!
Chcesz trochę adrenaliny podczas nurkowania, mnóstwo zwierząt, dużych i małych!
Ten wyjazd jest idealny dla Ciebie!
Najbardziej wspaniałe jest to, że każdy znajdzie coś dla siebie.  Większość nurkowań będzie przebiegało między 6-15 m głębokości. Wystarczy stopień podstawowy, trochę doświadczenia i już można nurkować. Musisz wiedzieć, że Malediwy to 1190 wysp rozmieszczonych w 26 atolach, zamieszkałych wysp jest zaledwie 185. Co to ten Atol? Jest to okrąg małych wysepek, który został utworzony z byłego wulkanu, dziś, obecnie  zapadniętego. UN ISLAND RESORT S

TERMIN 15.10.2022 - 30.0.2022 / 14 NOCLEGÓW

CENA POBYTU Z NURKOW10NIEM  2580 USD / należy doliczyć bilet lotniczy z Polski do Male transfer na wyspę i z powrotem (ok. 3000 PLN)

CENA POBYTU BEZ NURKOWANIA  2080 USD / należy doliczyć bilet lotniczy z Polski do Male transfer na wyspę i z powrotem (ok. 3000 PLN)

DODATKOWE PŁATNE ,,Twoje zabezpieczenie”, obsługa, serwis sprzętu, planowanie nurkowań, zapasowy sprzęt nurkowy, kamery, foto, film z wyjazdu i inne drobiazgi płatne za cały pobyt 350 zł/osoba

CENA ZAWIERA:

 1. 14 noclegów w wysokiej klasy guesthousie White Sand w pokojach dwuosobowych na lokalnej wyspie Dhigurah, w Południowym Atolu Ari
 2. 5 dni nurkowych (- 3 nurki - dziennie),
 3. 15 nurkowań z łodzi,
 4. butle z powietrzem i balast
 5. opiekę polskiego  instruktora i divemastera
 6. wyżywienie w opcji Full Board (śniadanie, lunch i obiadokolacja w formie bufetu)
 7. na łodzi napoje i lunch
 8. ubezpieczenie podróżne na czas pobytu
 9. Wszystkie podatki i opłaty lokalne

CENA NIE ZAWIERA:

 1. biletów lotniczych z Polski do Male transfer na wyspę i z powrotem (ok. 3000 PLN)
 2. nurkowania z nitroxem (dopłata 6 USD za nurkowanie)
 3. zakwaterowania w pokoju jednoosobowym (dopłata 320 USD)
 4. wypożyczenia sprzętu nurkowego
 5. ubezpieczenia nurkowego (polecamy ubezpieczenie DAN jako sprawdzone i dobrze działające na Malediwach - w razie potrzeby jest możliwość wykupienia tego ubezpieczenia na miejscu w cenie 25 USD za cały pobyt)
 6. kursów i szkoleń nurkowych
 7. wydatków własnych i atrakcji nie przewidzianych w programie
 8. dodatkowych nurkowań
 9. transfer do/powrót Warszawa (ok. 200 PLN)

Guesthous White Sand

Hotelik położony jest na skraju obszaru zabudowań, tuż obok zielonej ściany dżungli. Dzieli go zaledwie kilkadziesiąt metrów od plaży – kilka minut przez dżunglę i jesteście na brzegu morza. W pokojach znajdziecie zestaw do parzenia kawy i herbaty, lodówkę z mini barem, suszarkę, ręczniki łazienkowe i plażowe, przybory toaletowe. Jest oczywiście klimatyzacja. Pokój sprzątany jest zwykle dwa razy dziennie, uzupełniana jest codziennie świeża woda. Obsługa jest tutaj życzliwa, pogodna i profesjonalna. Kuchnia w White Sandzie jest rewelacyjna (polecam spróbować rybnego lub warzywnego curry z ryżem kokosowym - pycha!). Na śniadanie, oprócz tradycyjnych malediwskich roshi i mashuni, można zjeść między innymi płatki zbożowe, kiełbaski, naleśniki, omlety, tosty, świeże owoce). W lokalnych knajpkach, których na wyspie jest kilka, posmakujecie natomiast wyśmienitej kuchni lokalnej i pysznej kawy. Posiłek w wiosce zjecie za kilka dolarów.
 

Położenie: południowy Atol Ari, na wyspie wyspa Dhigurah, to jedna z tak zwanych wysp lokalnych, czyli zamieszkałych przez rdzenną malediwską ludność, zachowującą nadal swoje tradycje i zwyczaje, Dhigurah ma kształt wydłużonej kropelki. Jej szeroka część jest zamieszkała i zagospodarowana. Dalej ciągnie się gęsta dżungla na samym końcu wyspy przechodząca w niskie zarośla a następnie w długi, wąski, piaszczysty pasek lądu. To niesamowicie malownicze miejsce jest doskonałe do wypoczynku albo kontemplowania zachodu słońca. Brzegi wyspy stanowi piaszczysta plaża, ciągnąca się kilometrami. Zazwyczaj zupełnie pusta. Miasteczko na wyspie jest bardzo malownicze. Można spacerować wąskimi piaszczystymi uliczkami albo w którejś z lokalnych knajpek napić się wyśmienitej malediwskiej kawy i spróbować short eats – małych ciasteczek w wersji z tuńczykiem i bardzo pikantnych lub w wersji słodkiej na deser. Za kilka dolarów można tam również zjeść pyszny obiad.

Pod wodą: Wyspa Dhigurah położona jest w Południowym Atolu Ari. To jedno z najlepszych miejsc nurkowych - nie tylko na Malediwach, ale i na całym świecie. Woda ma zawsze temperaturę 29 stopni Celsjusza i przez większą część roku jest niesamowicie przejrzysta, widoczność sięga nawet 40 metrów. Okolice wyspy są świetnym miejscem do obserwacji największych ryb świata - łagodnych i majestatycznych rekinów wielorybich, żyjących tu naturalnie, nie przywabianych i nie dokarmianych. Działa tu również i prowadzi codzienne obserwacje Maldivian Whaleshark Research Program – organizacja mająca za cel ochronę tych niezwykłych stworzeń. Oczekujcie spotkania w okolicy Dhigurah przyjaznych i ciekawskich mant. Możemy również spodziewać się występujących tu licznie żółwi morskich, majestatycznych orleni, sennych i leniwych rekinów wąsatych, bardzo popularnych tu szarych rekinów rafowych, żarłaczy czarnopłetwych i srebrnopłetwych, strzępieli, różnych garunków muren, pływających pojedynczo lub w ławicach tuńczyków i barrakud, samotnych napoleonów, budzących respekt karanksów żółtopłetwych... Będzie też całe mnóstwo kolorowych ryb rafowych w najrozmaitszych kształtach i rozmiarach. Miłośników makro zachwycą wielobarwne ślimaki nagoskrzelne i miniaturowe krewetki. Bogactwo podwodnego świata zachwyci nawet bardzo doświadczonych nurków - obiecuję! Nurkowiska są bardzo różnorodne a nurkowania będą się odbywać w podziale na grupy - w zależności od doświadczenia, umiejętności i poziomu kwalifikacji uczestników. Większość nurkowań będzie w prądzie (czasem ledwie wyczuwalnym, czasem mocniejszym). Ze względu na przypisy prawne obowiązujące na Malediwach maksymalna głębokość nurkowania to 30 metrów.

NASZA ŁÓDŹ NURKOWA: Na nurkowania będziemy pływać piękną, tradycyjną malediwską łodzią - dhoni. Łodzie te, niegdyś funkcjonujące jako rybackie, w tej chwili - po odpowiednich adaptacjach - sprawdzają się doskonale jako łodzie nurkowe. Oprócz standardowego wyposażenia, nasza łódź ma taras dachowy, gdzie pomiędzy nurkowaniami będziemy mogli opalać się w promieniach tropikalnego słońca lub korzystać z niego do wypatrywania przepływających w pobliżu mant lub delfinów. Do dyspozycji mamy również wc z prysznicem, oraz dwa zewnętrzne prysznice ze słodką wodą, gdzie można opłukać się z morskiej soli po nurkowaniu. Na łodzi będą dostępne również nielimitowane zimne napoje: woda i soki a także lekkie przekąski - herbatniki lub plasterki kokosa. Na lunch zawsze będziemy wracać na naszą wyspę lub, w przypadku wypłynięcia na dalsze nurkowiska, będziemy planować przerwę na posiłek na którejś z sąsiednich wysepek.

Rezerwacja miejsc:

Zaliczka 25% kwoty wyjazdu i nurkowania.

100% na zakup biletu.

Pozostała kwota płatna na 40 dni przed wylotem.

Całkowita rezygnacja wiąże się z utratą zaliczki za pobyt,nurkowanie i biletu.

Kontakt 693 353 262 / nie odbieram → sms nurkuję