CHORWACJA WYSPA MURTER MIEJSCOWOŚĆ JEZERA.
WYJAZD SZKOLENIOWY DLA OSÓB NURKUJĄCYCH REKREACYJNIE JAK I TECHNICZNIE

WYJAZD 25.06 7 DNI POBYTU 
REZERWACJA DO 30.05.2021 TEL. 693 353 262
ILOŚĆ MIEJSC 12

Zapraszamy na nurkowania i szkolenia w lazurowych wodach wodach Adriatyku Chorwacji - Jezera, w pięknym regionie północnej Dalmacji. Wyjątkowy urok wybrzeża, krystalicznie czysta woda, słońce, przepiękne krajobrazy, jaskinie, wraki i sympatyczni ludzie gwarantują niezapomniane wrażenia.

Pod wodą ciekawe miejsca nurkowe, bogata fauna i flora, wraki, monumentalne ściany, kaniony i groty. Przepiękna okolica, pobliskie pasma górskie Velebit i Dinara, parki narodowe: kanion rzeki Krka, archipelag Kornaty, wąwóz Paklenica, Telascica, Vransko Jezero Plitvickie Jezera oraz malownicze, zabytkowe miasta: Trogir, Split, Zadar, Szybenik (na liście UNESCO).
Na miejscu będziemy realizować kursy DEEP DIVER, WRAKOWO MORSKI, ADVANCED NITROX.


1. Wrak bombowca Junkers JU 87 (Wrak Junkersa Ju 87 Stuka leży majestatycznie na piaszczystym dnie, jakby parę chwil temu wylądował na dnie Adriatyku. Dziób samolotu znajduje się na głębokości 25 metrów a ogon na 28 metrach. Charakterystyczny przekrój skrzydeł przypominający skrzydła mewy w locie nie pozostawia wątpliwości, że to właśnie Ju 87
Generalnie wrak zachowany jest w bardzo dobrym stanie, jest kompletny – choć nie da się ukryć, że powoli znikają jego elementy. W odległości zaledwie kilkunastu metrów od przodu samolotu (dokładniej w linii lewego skrzydła), na głębokości około 22 metrów znajduje się silnik bombowca. Natomiast oderwany statecznik spoczywa tuż przy prawej części ogona.


2. Francesca da Rimini (wrak niemieckiego statku transportowego, przewożącego amunicję. Zatonął w 1944roku w pobliżu wyspy Kaprije , prawdopodobnie trafiony torpedą wyrzuconą z samolotu. W wyniku tego zdarzenia nastąpiła eksplozja, która wyrwała dość dużą część prawej burty mniej więcej w połowie długości statku.
Dopływając na pozycję nurkową, cumujemy przy bojce i zaczynamy nurkowanie schodząc po linie opustowej wprost na betonowy blok leżący na dnie. Wrak znajduje się około 5m obok, ma długość 60m i leży na głębokości max.52m lekko przechylony w kierunku lewej burty, częścią dziobową głębiej. Przy normalnych warunkach widoczność w tym miejscu dochodzi nawet do 40metrów, prądy nie występują. Wrak zachował się w doskonałym stanie, jego konstrukcja jest metalowa, ma 3 maszty. Do tej pory został pięknie porośnięty gąbkami, spotkać tu możemy skorpeny i ławice makreli. Ponieważ w ładowniach wraku zachowały się pozostałości amunicji z okresu II Wojny Światowej- otwory ładowni zostały zabezpieczone metalowymi kratami i workami z cementem, jest zakaz wpływania do nich. Miejsce jest idealne dla fotografów podwodnych:) Ze względu na głębokość i czas denny, nurkowanie na wraku należy zaplanować jako dekompresyjne - dla zaawansowanych nurków, uprawnienia min. Deep/P2. Przydatne są latarki. 
3. Wrak Gladiator.

4. PAKIET 10 NURKOWAŃ obejmuje 5 dni nurkowych, po 2 nurkowania dziennie w trakcie 1 wypłynięcia. Nurkowania z łodzi.
W cenie 310 Euro/os (możliwe większa ilość nurkowań za dopłatą)
- butle z powietrzem, pasy balastowe, dowóz na miejsca nurkowe, 
- na miejscu można podnieść kwalifikacje nurkowe 
Łódź: TOMIŚA to duża, wygodna łódź: 30m dł. , 7m. szer., duża dzielność morska ; sprawna, doświadczona załoga; łódź wygodna dla osób towarzyszących, toalety, pokład słoneczny; kabiny – szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi; napoje na łodzi; nurkowania przy wyspach i w spokojnych zatokach.
Nie zapomnijcie !! 
- dokumentów nurkowych 
- aktualnych badań lekarskich 
- ubezpieczenia
- dopłatada do wraków Junkers, Gladiator, Francesca da Rimin, Kornaty ok. 25 Euro 


5. Apartamenty dostępne 4, 3, 2, 2+3 osobowe / bez wyżywienia

6. Będąc już na miejscu warto zobaczyć za dodatkową opłatą park Narodowy Kornaty lub słynne wodospady


PPODSUMOWANIE CENA:

-nocleg/taksa/pokoje minimum 2 osoby/dojazd z nami cena 1700pln
-nurkowanie 5 dni 10 nurkowań  310 EURO/osoba

*WAŻNE NURKOWANIE NA WRAKACH WIĄŻĄ SIĘ Z DODATKOWĄ OPŁATĄ OKOŁO 25 EURO OD KAŻDEGO WRAKU DOLICZANE DO PAKIETU

*REZERWACJA MIEJSC PO WPŁACIE 40% ZALICZKI POZOSTAŁA KWOTA W DNIU WYJAZDU

SZYBKI KONTAKT: TEL. 693 353 262 LUB Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


---------------------------------