Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd na Kamieniołom Horka
Autor Wiadomość
Jozio 
czasami maruda

Wysłany: 2012-09-10, 20:48   Wyjazd na Kamieniołom Horka

Poniżej filmik z tego wyjazdu i relacja Pawła jednego z uczestników moim zdaniem najlepszy opis.

Jedyna słuszna relacja z HORKI z dnia 09/09/2012
Wyjazd z rancha o 5 odbiór Daniela i Darka z Gorzowa i wyjazd na Krosno Odrzańskie. Tam spotkaliśmy ekipę J&J czyli Jarek&Jozef.
Droga od momentu wjazdu na teren naszych zachodnich sąsiadów bardzo przyjemna.
Ostatnie 30-40 km jedzie się przez małe urokliwe wioseczki pełne zadbanych domostw.
Z ciekawostki :
Mijaliśmy olbrzymią odkrywkową kopalnię węgla brunatnego , robiącą duże wrażenie infrastrukturę – wydaje mi się że był TO

Niestety wszędzie linia ciągła na poboczu , a zdjęcia byłyby super. Mandatu nie ryzykowałem.
Ach gdyby nagle prądu zabrakło i pompy stanęły – nurkowisko jak talala!
W drodze NA i Z Horki mieliśmy okazję zadań „sto pytań do” naszego nieforumowego (jeszcze) kolegi Darka- który z zawodu jest marynarzem. Ciekawe historie na temat jego pracy rozpalały naszą wyobraźnię i dawały nowe światło na temat tego jak faktycznie wyglądaj praca marynarza (bo się wydaje że to tylko szanty, rum i baba w każdym porcie )
Na miejscu byliśmy krótko po godzinie 10. Bardzo dobry czas. Nurkujących sporo jednak miejsca na postawienie auta, rozłożenie plandeki i klarowanie sprzętu dużo.
Mój krótki opis Horki TUTAJ
Od razu poczułem respekt dla tego zbiornika - stromo opadające ściany brązowego granitu. Na górze porosły brzózki które zaczęły gubić kolorowe już liście . Wydawało mi się bardzo ponuro- zupełnie jakby nie ten sam piękny słoneczny letni dzień na parkingu obok.
Opłata, zwiedzanie, pamiątkowe fotki i klarowanie sprzętu przedłużyło się i do wody wskoczyliśmy krótko przed dwunastą. Jarek przodem, Józek z Darkiem za nim a my z Danielem –zamykać mieliśmy korowód z naciskiem, że jeśli nas nagle zabraknie mają płynąć dalej.
Na pierwszym nurku złapaliśmy głębokość około 30 metrów, potem wypłacenie i płynięcie wzdłuż ścian.
Z góry kamieniołom wydaje się mały- myśleliśmy że opłynięcie go na 1 nurku to żaden wyczyn- ale są ukryte-niewidoczne zatoczki które znacznie wydłużają linię brzegową.
Długi jak cygaro zawijas spowodował nasze duże zdziwienie i konsternację kiedy wynurzaliśmy się tam gdzie według nas powinny być schody a my byliśmy w ciemnej d..pie !
Schody wbrew opinii nie są tak złe-należy traktować je w kategorii kolejnego ciekawego doświadczenia nurkowego.
W przerwie grill i pogaduchy , bicie butli w bazie sprężarką o wydajności 500l/min trwało błyskawicznie. Jest miejsce na ognisko i ruszt z murowanym grillem wokół którego stoły.
Drugi nurek równie spokojny- pod wodą zachwyca piękno kamieniołomu-nie trzeba wrzucać do wody kolejnych śmieci jako atrakcji-dla mnie było w sam raz (naturalna stacja pomp , zwałowiska kamieni, trochę żelastwa pozostałego po wydobyciu.
Zadziwiała wysoka temperatura 11 stopni i jasność na max. głębokości.
Najgorsze są powroty-chciałbym wtulić się w polar i zasnąć na tylnim siedzeniu -niestety byłem kierowcą- jednak Darek znów zaczął opowiadać i czas zleciał dziwnie szybko.
Żeby jeszcze dłużej było jaśniej- no ale to nie lipiec.
Udany wyjazd, super nurkowanie, godny polecenia zbiornik .
Do Józka:
-trzeba się było nie chwalić, niepotrzebny ferment się zrobił
-system partnerski pod wodą do poprawki- wiesz o czym piszę .

Pozdrawiam Jozio

Jozio 
czasami maruda

Wysłany: 2014-09-14, 14:56   

Witam
Poniżej relacja filmowa z wyjazdu nurkowego na ten kamieniołom w dniu 7 września 2014 z CN Extreme-Dive.

Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu