CHORWACJA WYSPA MURTER MIEJSCOWOŚĆ JEZERA.
WYJAZD SZKOLENIOWY DLA OSÓB NURKUJĄCYCH REKREACYJNIE JAK I TECHNICZNIE

WYJAZD 6 WRZEŚNIA 7 DNI POBYTU 
REZERWACJA DO ODWOŁANIA TEL. 693 353 262
ILOŚĆ MIEJSC 12

Zapraszamy na nurkowania i szkolenia w lazurowych wodach wodach Adriatyku Chorwacji - Jezera, w pięknym regionie północnej Dalmacji. Wyjątkowy urok wybrzeża, krystalicznie czysta woda, słońce, przepiękne krajobrazy, jaskinie, wraki i sympatyczni ludzie gwarantują niezapomniane wrażenia.

Pod wodą ciekawe miejsca nurkowe, bogata fauna i flora, wraki, monumentalne ściany, kaniony i groty. Przepiękna okolica, pobliskie pasma górskie Velebit i Dinara, parki narodowe: kanion rzeki Krka, archipelag Kornaty, wąwóz Paklenica, Telascica, Vransko Jezero Plitvickie Jezera oraz malownicze, zabytkowe miasta: Trogir, Split, Zadar, Szybenik (na liście UNESCO).
* Najważniejsze co musimy zrelizować to nurkowanie:

    

1. Parku Narodowym Kornaty 
2. Wrak bombowca Junkers JU 87 (Wrak Junkersa Ju 87 Stuka leży majestatycznie na piaszczystym dnie, jakby parę chwil temu wylądował na dnie Adriatyku. Dziób samolotu znajduje się na głębokości 25 metrów a ogon na 28 metrach. Charakterystyczny przekrój skrzydeł przypominający skrzydła mewy w locie nie pozostawia wątpliwości, że to właśnie Ju 87
German bomber Junkers Ju 87 Stuka engine Croatia
Silnik niemieckiego bombowca Ju 87 Stuka
Generalnie wrak zachowany jest w bardzo dobrym stanie, jest kompletny – choć nie da się ukryć, że powoli znikają jego elementy. W odległości zaledwie kilkunastu metrów od przodu samolotu (dokładniej w linii lewego skrzydła), na głębokości około 22 metrów znajduje się silnik bombowca. Natomiast oderwany statecznik spoczywa tuż przy prawej części ogona.
R2)


3. Francesca da Rimini (wrak niemieckiego statku transportowego, przewożącego amunicję. Zatonął w 1944roku w pobliżu wyspy Kaprije , prawdopodobnie trafiony torpedą wyrzuconą z samolotu. W wyniku tego zdarzenia nastąpiła eksplozja, która wyrwała dość dużą część prawej burty mniej więcej w połowie długości statku.
Dopływając na pozycję nurkową, cumujemy przy bojce i zaczynamy nurkowanie schodząc po linie opustowej wprost na betonowy blok leżący na dnie. Wrak znajduje się około 5m obok, ma długość 60m i leży na głębokości max.52m lekko przechylony w kierunku lewej burty, częścią dziobową głębiej. Przy normalnych warunkach widoczność w tym miejscu dochodzi nawet do 40metrów, prądy nie występują. Wrak zachował się w doskonałym stanie, jego konstrukcja jest metalowa, ma 3 maszty. Do tej pory został pięknie porośnięty gąbkami, spotkać tu możemy skorpeny i ławice makreli. Ponieważ w ładowniach wraku zachowały się pozostałości amunicji z okresu II Wojny Światowej- otwory ładowni zostały zabezpieczone metalowymi kratami i workami z cementem, jest zakaz wpływania do nich. Miejsce jest idealne dla fotografów podwodnych:) Ze względu na głębokość i czas denny, nurkowanie na wraku należy zaplanować jako dekompresyjne - dla zaawansowanych nurków, uprawnienia min. Deep/P2. Przydatne są latarki. 
4. Wrak Gladiator.

1. PAKIET 10 NURKOWAŃ obejmuje 5 dni nurkowych, po 2 nurkowania dziennie w trakcie 1 wypłynięcia. Nurkowania z łodzi 
W cenie 280 Euro/os (możliwe większa ilość nurkowań za dopłata)
- butle z powietrzem, pasy balastowe, dowóz na miejsca nurkowe, 
- na miejscu można podnieść kwalifikacje nurkowe 
Łódź: TOMIŚA to duża, wygodna łódź: 30m dł. , 7m. szer., duża dzielność morska ; sprawna, doświadczona załoga; łódź wygodna dla osób towarzyszących, toalety, pokład słoneczny; kabiny – szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi; napoje na łodzi; nurkowania przy wyspach i w spokojnych zatokach.
Nie zapomnijcie !! 
- dokumentów nurkowych 
- aktualnych badań lekarskich 
- ubezpieczenia
,- dopłatada do wraków Junkers, Gladiator, Francesca da Rimin, Kornaty ok. 20 Euro 
- przewodnik dopłata grupa 20 Euro/dzień

  

2. Apartamenty 4 osobowe oraz 2 osobowe
Zakwaterowanie** Skolj to apartamenty typu budget, bez klimatyzacji– taksa klimatyczna dodatkowo płatna przy wyjeżdzie= 1Euro os.dorosła za dobę, 0,5 euro dziecko 3-12 lat za dobę.
W cenie około 115 Euro/os/tydzień + taksa klimatyczna 1 E/os/dzień

Czyli:
-nurkowanie 280 E/os
-nocleg od 130 E/os/7dni

-dojazd z nami zależny od ilości osób/nie mniej niż 600 zł
---------------------------------
 Razem: 410 E/os/7dni +taksa klimatyczna dorośli 1 E/dzień, dzieci 0,5 E/dzień
-dojazd własny 
-dojazd z nami zależny od ilości osób/nie mniej niż 600 zł